Damedivision 2021/2022 (Kamp 7 - 2. halvleg) | ||
5000 Danmarks Bridgeforbund | ||
Spilledato: | 19-03-2022 | |
Posteringstidspunkt: | 19-03-2022 18:14:35 | |
Sidst rettet: | 19-03-2022 18:59:56 | |
Antal spil: | 20 | |
Antal borde: | 10 | |
Handicapgennemsnit: | 24,78 | |
Handicapsum: | 0,00 | |
Holdturnering med kendt spillerplacering | ||
Handicapgennemsnit Nord/Syd: | 24,12 | |
Handicapgennemsnit Øst/Vest: | 25,44 |
Holdnummer | Retning | Modstander holdnummer | Navn | Starthandicap | Butler imps | Handicapscore |
1 | Nord/Syd | 4 | Tanja Christensen | 20,98 | -12,00 | 0,15 |
Nord/Syd | Linda Thelin | 33,36 | -12,00 | 0,15 | ||
Øst/Vest | Lotte Bomgaard | 29,17 | 11,00 | -0,35 | ||
Øst/Vest | Lotte Nerem | 30,36 | 11,00 | -0,35 | ||
2 | Nord/Syd | 5 | Jette N. Jørgensen | 18,54 | 41,00 | -0,47 |
Nord/Syd | Vera Petersen | 19,06 | 41,00 | -0,47 | ||
Øst/Vest | Vibeke Skat-Rørdam | 22,90 | 10,00 | -0,08 | ||
Øst/Vest | Annette Nordstrøm Hansen | 22,27 | 10,00 | -0,08 | ||
3 | Nord/Syd | 8 | Patrycia Liberski | 20,33 | 9,00 | -0,29 |
Nord/Syd | Charlotte Monberg | 25,02 | 9,00 | -0,29 | ||
Øst/Vest | Charlotte Yde | 30,02 | 21,00 | -0,64 | ||
Øst/Vest | Ulla Korre Pedersen | 23,62 | 21,00 | -0,64 | ||
4 | Nord/Syd | 1 | Karen Hornbeck | 22,41 | -11,00 | 0,35 |
Nord/Syd | Helle Velschow-Rasmussen | 26,37 | -11,00 | 0,35 | ||
Øst/Vest | Lisbeth Smed | 27,82 | 12,00 | -0,15 | ||
Øst/Vest | Ingrid Ledertoug | 24,06 | 12,00 | -0,15 | ||
5 | Nord/Syd | 2 | Bente Dirksen | 22,24 | -10,00 | 0,08 |
Nord/Syd | Gurli Bjørn Iversen | 27,37 | -10,00 | 0,08 | ||
Øst/Vest | Helene Illum | 32,30 | -41,00 | 0,47 | ||
Øst/Vest | Grethe Døpping | 28,35 | -41,00 | 0,47 | ||
6 | Nord/Syd | 9 | Vinni Bjerre | 27,92 | 6,00 | -0,30 |
Nord/Syd | Anne Petersen | 25,70 | 6,00 | -0,30 | ||
Øst/Vest | Hanne Nielsen | 23,54 | -24,00 | 0,59 | ||
Øst/Vest | Ruth Larsen | 28,84 | -24,00 | 0,59 | ||
7 | Nord/Syd | 10 | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | -0,04 |
Nord/Syd | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | -0,04 | ||
Øst/Vest | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | 0,04 | ||
Øst/Vest | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | 0,04 | ||
8 | Nord/Syd | 3 | Anette Carlsen | 15,87 | -21,00 | 0,64 |
Nord/Syd | Susanne Gydesen | 21,32 | -21,00 | 0,64 | ||
Øst/Vest | Kirstine Purup | 20,78 | -9,00 | 0,29 | ||
Øst/Vest | Inga Dalgaard | 20,31 | -9,00 | 0,29 | ||
9 | Nord/Syd | 6 | Helle Normann Gadeberg | 27,96 | 24,00 | -0,59 |
Nord/Syd | Sys Vecht | 28,73 | 24,00 | -0,59 | ||
Øst/Vest | Cecilie Ørum Petersen | 26,13 | -6,00 | 0,30 | ||
Øst/Vest | Anne Rose Groes | 19,08 | -6,00 | 0,30 | ||
10 | Nord/Syd | 7 | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | -0,04 |
Nord/Syd | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | -0,04 | ||
Øst/Vest | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | 0,04 | ||
Øst/Vest | (Tom plads på startlisten) | 24,80 | 0,00 | 0,04 |